|
27.12.23 |
CIVICA Inclusion Workshop та інклюзивність у НаУКМА
У листопаді 2023 року троє співробітників НаУКМА, Іван Яцкевич, доцент кафедри приватного права факультету правничих НаУКМА, серед наукових і практичних зацікавленостей якого, зокрема, права осіб з інвалідністю, зокрема на соціальний захист та зайнятість Гліб Кузьменко, керівник відділу у справах студентства НаУКМА і Зоряна Скалецька, доцентка кафедри міжнародного та європейського права, юристка у галузі медичного права відвідали Inclusion Workshop європейського альянсу університетів CIVICA, який відбувався в Університеті Бокконі, Мілан, Італія в межах Inclusion Week
30 грудня 2023 року у НаУКМА відбулося робоча зустріч, за участю представників комітету протидії дискримінації, сексуальним домаганням, булінгу в НаУКМА, комітету з інтернаціоналізації, відділу у справах студентства, відділу міжнародного співробітництва і, власне, виконавці поїздки щодо вражень і досвіду, отриманого під час поїздки, стану інклюзивності у НаУКМА і можливості сприяння досвіду університетів CIVICA до розвитку, а чи навіть переосмислення інклюзивності у Могилянці.
Серед основних зауважень учасників поїздки - на зустрічі у Бокконі йшлося як про базовий рівень інклюзивності (яскравими враженнями стали "Кава у темряві" і спортивний комплекс Університету Бокконі, пристосований для осіб з інвалідністю), як от фізична доступність до університетських приміщень чи до навчання в університеті для осіб з певними додатковими фізичними потребами, так і про адаптивність навчального процесу з урахуванням можливого нейрорізноманіття серед здобувачів освіти. Останнє повсякчас не вимагає значних коштів, але, натомність, усвідомлення громадою університетів необхідності гнучких і адаптивних підходів до організації навчання. Таким чином, йшлося у дискусії, має йтися не про пристосування загальної освітньої практики для потреб меншої "особливої" групи, а про усвідомлене намагання первинно організувати освітній процес в такий спосіб, щоб студенти з різними когнітивними можливостями, особливостями сприйняття і обробки інформації почувалися в ньому комфортно. Як мінімальний приклад, згадувалися субтитри до кожної записаної лекції тощо, диверсифікація завдань впродовж семестру та фінального оцінювання.
Під час обговорення також йшлося про можливі особливості інклюзивності під час війни, підвищену психологічну нестабільність значної частини студентів. Таким чином, учасники розмови дійшли висновку, що активно обговорювана зараз у українському освітньому просторі і абсолютно коректно педальована ідея "індивідуальної освітньої траєкторії" має також враховувати аспект інклюзивності.
Участь у CIVICA Inclusion Workshop стала поштовхом для створення робочої групи "Центр інклюзивності" у НаУКМА, яка почне діяльність з січня 2024 року і впродовж 2024 року має напрацювати пропозиції і рекомендації щодо розвитку інклюзивного навчання та освітнього середовища у НаУКМА, а також проведення низки тренінгів щодо щоденної інклюзивності в освітньому процесі для викладачів Могилянки.
Поїздка співробітників НаУКМА до Університету Бокконі стала можливою завдяки проекту CIVICA for Ukraine, координовваного SGH Warsaw School of Economics і підтриманого грантом NAWA в межах програми „Solidarni z Ukrainą”
Фото - Bocconi university
|
|
|
|
|
1615 - Kyiv-Mohyla brotherhood school, later turned into Collegium, was founded
2012 - NaUKMA is a classical university with six faculties (Humanities, Social Sciences, Law, Economics, Computer Sciences, Natural Sciences). During the twenty years since its re-establishment, Academy has initiated reforms in higher education, was the first university in Ukraine to introduce the bachelor, master and PhD programs, a curriculum in Liberal Arts Education, and a system of entrance tests
|
|
|
|
|